Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 6 października 2021 r. w naszej szkole  odbyły się uroczyste obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Było bardzo interesująco, kolorowo, wesoło i smakowicie!!!   Na lekcji pierwszej przewodnicząca szkoły przeczytała kilka ciekawych informacji dotyczących tego święta oraz zaprosiła do oglądania prezentacji poszczególnych krajów europejskich. Na trzeciej lekcji uczniowie klas I – III odbyli tzw. „wędrówkę”  po krajach UE i obejrzeli prezentacje przygotowane przez klasy starsze. Klasa IV pochwaliła się więc ciekawostkami na temat Wielkiej Brytanii, klasa V zaprezentowała Włochy, klasa VI przygotowała informacje o Hiszpanii, klasa VII – informacje o Niemczech, klasa VIIIA postarała się przybliżyć Grecję, a klasa VIIIB - Francję. Uczniowie przygotowali charakterystyczne stroje, dekoracje na gazetkach i drzwiach klasowych,  potrawy narodowe, muzykę, rekwizyty, ciekawostki oraz słówka w danym języku. Z dużym zaangażowaniem zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom swoje kraje oraz zaprosili do degustacji potraw. Nad całością imprezy czuwali nauczyciele języków obcych – pani Justyna Job-Janik oraz pani Danuta Banik. Na koniec Pani Dyrektor w sposób uroczysty podsumowała  imprezę, a wszyscy uczniowie, którzy brali udział w jej przygotowaniu zostali poczęstowani  czekoladowymi cukierkami.