DO HYMNU

Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w  103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to  konkurs na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku bierze w nim udział aż 300 szkół z całej Polski. Konkurs ten jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej.

Termin przesłuchania zbliża się wielkimi krokami! Prezentacja konkursowa odbędzie się na terenie naszej szkoły już 13 października o godz. 9.00.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki muzyki zaprezentują trzy pieśni: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Bogurodzicę” i „Rotę”.