Organizacja nauki

Od poniedziałku, 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

Przypominam, że do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa). Rodzice, opiekunowie nie wchodzą do budynku szkoły. Po zakończonych lekcjach czekają na dziecko przed budynkiem. Po przyjściu do szkoły uczeń bezzwłocznie dezynfekuje ręce i wchodzi do sali lekcyjnej.

Przypominam, że rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Wychowawcy klas poinformują Państwa za pośrednictwem e-dziennika o szczegółach związanych z powrotem uczniów do szkoły i wprowadzonych zmianach.

Uczniowie klas IV-VIII nadal uczą się zdalnie.

Przedszkole funkcjonuje  bez zmian w ścisłym reżimie sanitarnym.

Szanowni Państwo bardzo proszę o przestrzeganie wytycznych MEiN, MZ i GIS  oraz wewnętrznych ustaleń.

Wytyczne MEiN i GIS: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3