XVII Spotkania Europejskie w Makowie Podhalańskim

Dnia 16 maja 2018 r. członkowie naszego koła europejskiego wzięli udział w  4 etapie XVII Spotkań Europejskich , które tym razem odbyły się w Makowie Podhalańskim. Uczestnikami były zespoły z zaprzyjaźnionych gimnazjów w Jordanowie, Łętowni, Toporzysku, Makowie Podhalańskim i Naprawy. Hasło przewodnie brzmiało: „Maków w powiecie suskim”. Młodzież miała okazję do spotkania  ze starostą powiatu suskiego p. Józefem  Bałosem  oraz  z p. Arturem Piórkowskim członkiem Rady Powiatu Suskiego V kadencji, a  jednocześnie dyrektorem szkoły w Makowie Podhalańskim.

Prelegenci w ciekawy sposób przybliżyli uczniom zagadnienia związane z funkcjonowaniem powiatu, jego sukcesami i problemami oraz planami na przyszłość.  Starosta odpowiadał wyczerpująco na zadawane mu pytania. Ponadto, członkowie makowskiego klubu europejskiego przygotowali multimedialną prezentację na temat swojego miasta. Zebrane zespoły wzięły też udział w rywalizacjach konkursowych. Nasi uczniowie uplasowali się w nich na II miejscu. Po wykonaniu zadań  młodzież uczestniczyła jeszcze w grach i zabawach integracyjnych na szkolnym orliku połączonych  z grillowaniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem. Już niedługo to my będziemy gospodarzami kolejnego etapu spotkań.