VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Maria Kołodziej – LAUREATKĄ, a Julia Wołodźko – FINALISTKĄ VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

W ramach działań patriotycznych podejmowanych w naszej szkole w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej w dniu 01.10.2019 roku wzięli udział w szkolnym etapie VII Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W sumie zróżnicowany tekst pod względem trudności ortograficznej i historycznej pisało 8 uczniów naszej szkoły, wraz z pozostałymi uczestnikami z sześciu województw w Polsce.  Najlepiej dyktando
to napisali: Julia Wołodźko z klasy V oraz Maria Kołodziej i Karol Bal z klasy VIII.
Po weryfikacji prac właściwa Komisja ogłosiła na stronie konkursu listę osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazły się nasze dwie uczennice, które godnie reprezentowały Zespół Szkolno – Przedszkolny w Naprawie w kolejnym etapie dyktanda. Miło nam poinformować, że Maria Kołodziej uzyskała tytuł LAUREATA (opiekun: Aneta Jopek), a Julia Wołodźko została FINALISTKĄ (opiekun: Renata Bednarz) tego konkursu. Gratulujemy wyniku.