XIX POWIATOWY RAJD NA LESKOWIEC

W dniu dzisiejszym reprezentanci naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w Powiatowym Rajdzie Młodzieżowym o Puchar Wójta Gminy Stryszawa "NA BESKIDZKIM SZLAKU" Targoszów- Leskowiec- Groń Jana Pawła II. Organizatorem imprezy, jak co roku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie oraz Urząd Gminy                            w Stryszawie.
Mimo porannego deszczu, który chciał nas odstraszyć, warunki atmosferyczne spłatały nam miłą niespodziankę- piękne słońce, wspaniała atmosfera oraz niełatwe zmagania i zdrowa rywalizacja prowadziły nas po pięknych i malowniczych krajobrazach Beskidu Małego.
Na trasie Rajdu znajdowało się pięć punktów kontrolnych, gdzie uczniowie klasy VII oraz VIII zmagali się z wieloma pytaniami dotyczącymi edukacji regionalnej, pierwszej pomocy, historii i edukacji patriotycznej, języka angielskiego oraz geografii i przyrody Beskidu Małego. Między czwartym a piątym punktem kontrolnym, obie drużyny w składzie pięcioosobowym uczestniczyły w biegu na czas.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w schronisku PTTK pod Groniem Jana Pawła II, gdzie dla wszystkich uczestników Rajdu organizatorzy przygotowano ciepły posiłek. Rywalizacja była bardzo zacięta i mimo faktu, iż nie znaleźliśmy się w czołówce, wróciliśmy z wieloma wrażeniami i nowymi doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom: Marcelinie Kowalczyk, Alinie Jankoś, Dawidowi Malik, Kacprowi Smoleń, Błażejowi Paleczny, Katarzynie Tupta, Amelii Górka, Emilii Jopek, Oliwii Głuszek oraz Natalii Stożek za podjęty trud, niesamowity duch zdrowej rywalizacji oraz wspaniałą atmosferę na szlaku górskich zmagań. Mamy nadzieję, że Rajd wpiszę się już w naszą szkolną tradycję i w przyszłym roku znajdziemy się znów na jego trasie.

Elżbieta Gruca, Bogusław Gwiżdż