XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 30.05-3.06 obchodziliśmy XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tegorocznej odsłownie hasło przewodnie brzmiało: „Polscy autorzy dla klimatu”. W związku z tym w naszej szkole podczas spotkań z uczniami, nauczyciel bibliotekarz organizował akcję wspólnego czytania książek o tematyce ekologicznej. Następnie tworzyliśmy wspólny Kodeks Dobrego Ekologa. Nie zabrakło również zabaw i quizów promujących czytelnictwo. Dzieci z grupy świetlicowej wzięły także udział w konkursie na Najlepszego Małego Ekologa. Centralnym punktem działań było oczywiście spotkanie z przedszkolakami (zarówno z grupą maluchów, jak i starszaków), którzy chętnie przybyli na spotkanie do biblioteki szkolnej. Oprócz wspólnego czytania, dzieci  chętnie wykazywały się swoją wiedzą ekologiczną i rozwiązywały różne zagadki.

Przy okazji licznych spotkań z uczniami, bibliotekarz wręczył „Paszporty Czytelnicze”, które mają mobilizować dzieci i młodzież do czytania książek podczas wakacji. We wrześniu będziemy zbierać wypełnione „paszporty” i losować interesujące nagrody.

Jolanta Barglik