„Ja Polak, ja Polka ” – konkurs plastyczny

ZESPÓŁ SZKOLNO -PRZEDSZKOLNY

NAPRAWIE

Zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

„Ja Polak, ja Polka ”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III.

Celem konkursu jest:

• propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny.
  • propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych.

Zadaniem konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej związanej z rozumieniem patriotyzmu przez współczesne dzieci, posłużenie się symboliką związaną z pojęciem patriotyzmu, postaciami i wydarzeniami historycznymi.

Tematyka prac powinna obejmować uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz symbole narodowe.

Konkurs będzie rozstrzygnięty w trzech grupach wiekowych:

( oddzielnie w klasie I, II i III). Zdjęcia prac wysyłane są do wychowawców.

Prace powinny być wykonane w płaskiej formie plastycznej w formacie A4 lub A3,

możliwe jest wykorzystanie różnorodnych środków plastycznych tj.: rysunek, malarstwo, collage

Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac wyklejonych min. materiałami sypkimi, plasteliną.

Prace powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów. Każdy uczeń może przygotować     tylko  jedną, indywidualną pracę konkursową, którą należy przesłać na adres mailowy do swojego nauczyciela wychowawcy.

Oceny prac dokona nauczyciel  wychowawca.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

Termin dostarczania zdjęć prac : 04.05.2020r.