Rajd patriotyczny do Wysokiej

W piątek (15 września) uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Ewy Dyrdy, p. Anety Jopek i p. Jolanty Barglik wzięli udział w Rajdzie Patriotycznym do Wysokiej. Na Cmentarzu Wojskowym wysłuchaliśmy recytacji wierszy patriotycznych, wzięliśmy udział w apelu poległych oraz odmówiliśmy krótką modlitwę za naszych bohaterów narodowych. Następnie delegacja uczniów złożyła symboliczny znicz, po czym udaliśmy się pod tablicę informacyjną, aby zapoznać się z wydarzeniami historycznymi, które rozegrały się w tym miejscu. Mieliśmy spore szczęście, gdyż spotkaliśmy grupę żołnierzy RP, którzy przybyli, aby oddać hołd poległym. Po krótkiej rozmowie, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Z cmentarza przeszliśmy na teren szkoły w Wysokiej, aby odpocząć, posilić się i wziąć udział we wspólnych zabawach i rozgrywkach. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i nauczycielom za miłe i życzliwe przyjęcie. W drodze powrotnej, wstąpiliśmy jeszcze do gospodarstwa z danielami, prowadzonego przez Państwa Wilczak, aby nakarmić i podziwiać te piękne zwierzęta.