Adopcja serca

„Nigdy nie zajmuję się tłumami, lecz jedną osobą.

Gdybym spojrzała na tłumy, nigdy bym nie zaczęła".

Matka Teresa

Adopcja serca to program pomocy sierotom i dzieciom ze skrajnie ubogich rodzin z Afryki i Azji. Udział w programie oznacza moralne zobowiązanie ofiarodawcy do niesienia pomocy konkretnemu, znanemu z nazwiska i imienia podopiecznemu. Celem Adopcji jest uzbieranie dla najbiedniejszych dzieci środków na naukę i przygotowanie do samodzielnego życia. Pozyskiwane środki przekazywane są misjonarzom z dziewięciu krajów Afryki, prowadzącym bezpośrednią dystrybucję pomocy.

Z wielką radością otrzymaliśmy list z danym konkretnej osoby, oddanej nam pod opiekę. Powierzono nam 7 letniego chłopca z Nepalu. Bomjan mieszka z rodzicami i bratem w małym domku z kamienia i błota. Warunki są bardzo ubogie. Obecnie uczęszcza do klasy 3.  Z informacji wysłanej nam przez misjonarkę z Nepalu wynika, że panuje tam straszna bieda. Mile widziane są paczki dla podopiecznych z ciepłymi ubraniami, bielizną, kocami, śpiworami czy przyborami szkolnymi.

Dzięki Adopcji Serca, zostaliśmy rodzicami adopcyjnymi na odległość dla Bomjana. Dzięki regularnym wpłatom 60 zł(13 Euro) miesięcznie będzie mógł pójść do szkoły, otrzyma przybory, mundurek, żywność i leczenie.

Adopcję Serca realizujemy za pośrednictwem Ruchu Maitri. Pełna nazwa Ruchu to: Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata “Maitri”.  Ruch  jest federacją wspólnot osób świeckich działających przy parafiach Kościoła Katolickiego w kilku miastach w Polsce i w Czechach.