RAJD NA GROŃ JANA PAWŁA II

Dnia 11 maja 2022 r. uczniowie z klasy VI i VII naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w Rajdzie na Groń Jana Pawła II, zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie. Młodzież najpierw zdobyła szczyt Leskowca i Jaworzyny - ulubionych miejsc wędrówek młodego Karola Wojtyły, a następnie udała się do pobliskiego schroniska. O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza Święta w Sanktuarium na Groniu, w której uczestniczyli uczniowie z kilkunastu szkół naszego województwa. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała – poczęstunek przygotowany przez organizatorów dla wszystkich uczestników rajdu. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną. Zeszliśmy tym razem żółtym szlakiem na parking, gdzie czekał na nas bus. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym popołudniem do domu.