DO HYMNU

W dniu 13.10.2021r. uczestniczyliśmy w przesłuchaniu konkursowym, w związku z udziałem naszej Szkoły w projekcie DO HYMNU, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkursowe zmagania oceniało szanowne jury w składzie: prof. dr hab. Stanisław Krawczyński  rektor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz prof. dr hab. Wiesław Delimat  z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Ponad 100 uczniów naszej Szkoły pod kierunkiem nauczycielki muzyki Ewy Dyrdy wykonało: Hymn Państwowy, Bogurodzicę i Rotę.

W tym  muzycznym i patriotycznym  przedsięwzięciu wzięli  również udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Jordanów – p. Daniel Mirek,  p. sołtys -   Barbara Płanica  oraz  Grono Pedagogiczne i emerytowani nauczyciele.  Występu starszych kolegów wysłuchali  także  uczniowie z klasy I.

Nasza prezentacja konkursowa zyskała duże uznanie jury.

Dziękujemy p. Dyrektor za udzielone wsparcie podczas realizacji tego wspaniałego projektu. Podziękowania składamy uczniom, rodzicom i nauczycielom, bez których nie udałoby nam się przeżyć wspólnie tej wspaniałej lekcji patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego występu : https://sucha24.pl/artykul/w-naprawie-cala-szkola/720812