„Wycieczka szkolna „Pętla Beskidzka”

W dniu 7 października 2021r. uczniowie klas 4,5 i 6 pojechali na wycieczkę autokarową. Wyruszyliśmy o godzinie 700  spod szkoły. Pierwszym przystankiem była Góra Żar, na którą wyjechaliśmy kolejką szynową. Następnie udaliśmy się do Szczyrku, gdzie zobaczyliśmy Pomnik Narodowy Sił Zbrojnych. Potem pojechaliśmy do Wisły Malinki  pod skocznię im. Adama Małysza, a następnie  spacerowaliśmy po centrum  miasta, słuchając ciekawostek  p. przewodnik o tym malowniczym miejscu. Kolejnym punktem wycieczki była Chata Kawuloków w Istebnej, gdzie uczestniczyliśmy w prezentacji ekspozycji muzealnej zabytkowych sprzętów, zobaczyliśmy jak wyglądało dawniej życie górali na co dzień oraz wysłuchaliśmy krótkiego koncertu na starodawnych instrumentach muzycznych. Po uczcie dla ducha wybraliśmy się na pieszą wędrówkę na szczyt Ochodzity, skąd podziwialiśmy Panoramę Beskidów. Ostatnią atrakcją naszej całodniowej wycieczki było Centrum Pasterskie w Koniakowie, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnej prelekcji połączonej z degustacją regionalnych serów. Po dniu pełnym wrażeń około godz. 1900  szczęśliwie dotarliśmy do naszych domów.