Wiosenne spotkanie z poezją

W kalendarzu nadszedł dzień 21 marca, co oznacza, że po długiej i chłodnej zimie, witamy wiosnę! W przyrodzie widać duże ożywienie: przylatują ptaki, które zimę spędziły w cieplejszych krajach, pojawiają się kwiaty – najpierw nieśmiałe przebiśniegi, później krokusy, żonkile, hiacynty i tulipany. Na łąkach, w lasach, w parkach, ogrodach robi się kolorowo i hałaśliwie. W  świecie ludzi również jest coraz bardziej aktywnie. Nie tylko pracujemy na polach i ogrodach, ale również czas wolny spędzamy na zewnątrz: jeździmy na rowerze, chodzimy na długie spacery. Wiosna to czas pełen życia!
To właśnie wiosna od stuleci fascynuje poetów – jest ich muzą, natchnieniem, wprowadza ich w twórczy trans, daje skrzydła ponadczasowości ich słowom... Bo cóż może być większą inspiracją dla wrażliwego na piękno świata twórcy niż rodzące się wiosną uczucie?
Dlatego też miłość stała się tematem przewodnim przedstawienia przygotowanego przez koło teatralne oraz uczniów klasy 6 pod kierunkiem p. Renaty Bednarz i p. Anety Jopek.
W montażu słowno – muzycznym wykorzystano wiersze polskich poetów, pojawiły się utwory takie jak: „ Żuk” Jana Brzechwy, „ Zakochana żaba”  Tadeusza Śliwiaka czy  „ Miss stonoga” Agnieszki Frączek. W dobry nastrój wprowadziła nas również współczesna wersja     ” Kopciuszka”.
W naszej szkole hucznie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, zapraszając uczniów do wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski był inicjatorem akcji „ Dzień bez plecaka” oraz przygotował wiosenne rebusy, których rozwiązanie nagrodzone zostało słodkim upominkiem.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zachęcamy do szukania oznak wiosny podczas popołudniowych spacerów z rodziną.