EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA CODE WEEK

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i piątym miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku szkolnym święto kodowania przypada w dniach 8-23 października 2022r.  Również nasza placówka aktywnie włączyła się w jej obchody, zgłosiliśmy kilka inicjatyw związanych głównie z dziedziną ROBOTYKI oraz KODOWANIA. W czasie zajęć pracowaliśmy z klockami VEX IQ, graliśmy w gry operacyjne na macie, ćwiczyliśmy kodowanie tras za pomocą strzałek, programowaliśmy wizualne sekwencje poleceń.

Code Week 2022 zakończony, ale przygoda z programowaniem w naszej szkole trwa cały rok!