Zaduszki literacko – poetyckie

Dnia 31 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zaduszkach literacko – poetyckich poświęconych Wszystkim Świętym i Zmarłym. W montażu słowno-muzycznym, który przygotowali uczniowie VIII klasy pod opieką p. A. Jopek, wykorzystano fragmenty „Dziadów” cz. II A. Mickiewicza, wg autorskiego scenariusza. Choć był to obrzęd
o charakterze pogańskim, wierzono, że ludzie żyjący mogą pomóc błąkającym się nieszczęśliwym duszom. W II części odwołano się do wierszy, które swoją tematyką nawiązują do uroczystości Wszystkich Świętych. Spotkaliśmy się, aby przez chwilę pogrążyć się w zadumie nad przemijaniem oraz wspomnieć tych, których już z nami nie ma.

Te rozważania zadedykowaliśmy pamięci ks. Jana Fryźlewicza, Pana Jana Kumora, Pani Dyrektor Władysławy Wójtowicz, Pani Barbary Kublik oraz zmarłych naszych kolegów – absolwentów, którzy odeszli do Domu Ojca, ale na zawsze pozostaną w naszych sercach.