IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

W piątek (27 października) nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Zaangażowani zostali nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Starsi uczniowie organizowali sobie kąciki czytelnicze, w których samodzielnie czytali. Wychowawcy młodszych klas czytali głośno swoim podopiecznym, aby zapewnić im chwilę relaksu i pokazać, że książka może być doskonałą rozrywką. W grupach przedszkolnych akcję przeprowadził Klub Przyjaciół Biblioteki, którego przedstawiciele – Martyna Koza kl. V oraz Magdalena Kowalczyk kl. IV, oprócz głośnego czytania, zorganizowali także ciekawe gry i zabawy literackie. Bardzo się cieszymy, że w tym roku także mogliśmy wziąć udział w akcji. Wpisała się ona na stałe do naszego Szkolnego kalendarza uroczystości i imprez. Akcja ta stanowi doskonałą okazję do tego, by wyrabiać w uczniach nawyk sięgania po książkę i dać im możliwość polecania sobie nawzajem ciekawych pozycji literackich.