WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klasy pierwszej poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu drogi.

W ramach edukacji w tym kierunku odbyło się spotkanie  policjantów z uczniami klasy pierwszej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę i obejrzeć kajdanki. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na zakończenie spotkania dodatkowo każdy z uczniów otrzymał plan zajęć, opaski odblaskowe i słodkości przygotowane przez sklep Mrówka.