Warsztaty Teologia ciała

Teologia ciała Jana Pawła II – warsztaty dla uczniów klasy 8

Dnia 5.06.2023 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się warsztaty z teologii ciała Jana Pawła II prowadzone przez dr Magdalenę Siemion - pracownika Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkanie Pani Magdaleny z młodzieżą zostało zorganizowane z inicjatywy rodziców uczniów klasy 8. Jego celem było podjęcie dialogu na temat niezwykle ważnych  w życiu młodego człowieka sprawach, o których nie zawsze jako dorośli potrafimy rozmawiać ze swoimi dziećmi. TEOLOGIA CIAŁA Jana Pawła II jest właśnie  odpowiedzią na kryzys tożsamości współczesnego człowieka oraz chrześcijańską refleksją na temat ludzkiego ciała, miłości, seksualności.

Uczestnicy warsztatów wysłuchali wykładu dotyczącego cielesności, miłości, rodziny, małżeństwa. Zastanawiali się dlaczego Bóg dał człowiekowi ciało i co chce im przez nie powiedzieć? Jaką skrywa ono tajemnicę? Poruszana tematyka była zgodna z wartościami zawartymi w Szkolnym Programie Wychowawczo – Profilaktycznym.

Warsztaty upłynęły w przyjaznej atmosferze, prowadząca szybko zyskała sympatię i zaufanie młodzieży. Był to dobrze spędzony czas, wypełniony wartościową rozmową i ważnymi wskazówkami.