Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia był przemiłym dniem w naszej szkole, a mianowicie odwiedził nas Święty Mikołaj. Już od samego rana wędrował wraz z pomocnikami szkolnymi korytarzami, odwiedzając każdą z klas. Zajrzał też do pokoju nauczycielskiego, sekretariatu, a nawet odwiedził Panie Kucharki. Tego dnia każdy, kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to wszystko na cześć Świętego Mikołaja.

Nasz niezwykły gość wszystkich obdarował słodkościami, a dla poszczególnych klas miał drobne upominki. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego, którzy pod kierunkiem  opiekunów oraz wychowawców i dzięki rodzicom (głównym sponsorom prezentów) zatroszczyli się, aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Także w tym dniu klasy 4, 5 i 6 wybrały się wraz z wychowawcami na wycieczkę szkolną    do Krakowa. Uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie poznali część tradycji Krakowa oraz zrobili własnego obwarzanka, który smakował jak żaden inny. Odbyli też spacer po Rynku, podziwiając bogactwo straganów bożonarodzeniowych. Na koniec zaś wypoczęli po trudach wędrówki krakowskimi uliczkami w wygodnych fotelach kinowych. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, jak na mikołajki przystało.