Akcja zrealizowana została w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Wzięły w niej udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły. Akcja czytelnicza zorganizowana została na terenie szkoły, przedszkola i w plenerze. Dzieci uważnie słuchały fragmentów wybranych książek. Repertuar literacki był bardzo urozmaicony.Po głośnym czytaniu, chętni uczniowie przybyli do biblioteki szkolnej, aby wypożyczyć poznane książeczki.