Zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023

Dzisiaj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nadal nie możemy w to uwierzyć...ale tak...to koniec! Koniec roku szkolnego 2022/2023. Nadeszły zasłużone wakacje. Dla uczniów, dla nauczycieli, pracowników szkoły i również dla rodziców. Ten dzień kojarzy się przede wszystkim z świadectwem szkolnym. To na nie w pocie czoła pracują uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami. Trzymając w ręku ten kawałek swojego życia kochani uczniowie pamiętajcie:
✅ każdy z Was jest wyjątkowy,
✅ każdy z Was zasłużył na wyróżnienie bo widzieliśmy Wasze starania i ciężką pracę przez cały rok,
✅ każdy z Was ma swój unikatowy talent,
✅ każdy z Was zasłużył na docenienie.
W waszym świadectwie kryją się wysiłki, pot, łzy, uśmiechy, radości, smutki, próby, poprawki, sukcesy, czas, rozwój, poświęcenie. Z wszystkich jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że wkroczyliście w kolejny etap swojej edukacji.

Francuski pisarz Wiktor Hugo powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Dla uczniów klas VIII dziś zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich  pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole średniej. Od tej chwili czekają ich nowe wyzwania, z każdym dniem będą wchodzić w świat ludzi dorosłych. Szkoła to nie tylko budynek, ławki, krzesła, tablice, sala gimnastyczna, biblioteka. Szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji. To oni wszyscy i każdy z osobna tworzą niepowtarzalny klimat. Każdy z ósmoklasistów współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawia tu kawałek siebie. Każdy z nich kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą – na całe życie. Życzymy wam wszystkiego dobrego, sukcesów, rozwijania swoich pasji, talentów, niezapomnianych przygód oraz nowych znajomości, które towarzyszyć wam  będą na nowej drodze edukacyjnej przygody. Nie mówimy żegnajcie, mówimy ...  Do zobaczenia!

To był wyjątkowy dzień jeszcze z jednego powodu. Dzisiejszy dzień był ostatnim dniem pracy Pani Zofii Musielak, która  po wielu latach pięknej współpracy zdecydowała się przejść na emeryturę. Ze wzruszeniem i łezką w oku pożegnaliśmy Panią Zofię, wierzymy jednak, że są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy. W związku z tym, składamy Pani Zofii serdeczne podziękowanie, wyrazy szczególnego szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Pozostawia Pani za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby najmłodszemu pokoleniu. Ślad ten jest tym trwalszy, że znaczony przez Człowieka posiadającego w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra i szlachetności. Człowieka czujnego i  wrażliwego na potrzeby innych, zawsze uśmiechniętego. Pani udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej i wdzięczność dzieci, uczniów, rodziców i nas nauczycieli.

Życzymy Pani dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzymy, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń, zaś bogactwo doświadczeń i Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służy szkolnej społeczności.