EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH- TO BYŁO PRAWDZIWE SHOW!!!

W dniu 27października 2022 r. obchodziliśmy  w naszej szkole po raz kolejny  Europejski Dzień Języków Obcych. Uroczystość odbyła się w atmosferze wesołej zabawy oraz dużego zainteresowania. Na lekcji drugiej uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami, a także przedszkolaki  obejrzeli festiwal piosenki z różnych krajów europejskich. Prezentację piosenek w językach obcych poprzedziło podanie kilku ważnych informacji o tym święcie, jak również ciekawostek o prezentowanych krajach. Występy rozpoczęła klasa „0” piosenką w języku angielskim, następnie klasa IV zaprezentowała piosenkę francuską, klasa V – piosenkę hiszpańską, klasa VI – piosenkę niemiecką, klasa VII – piosenkę angielską i klasa VIII – piosenkę włoską.  Uczniowie przygotowali również charakterystyczne stroje z danego kraju europejskiego, co zostało zaprezentowane w pokazie mody na zakończenie imprezy.  Było bardzo wesoło, ciekawie i kolorowo, a  wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa.

Nad przebiegiem całej uroczystości  czuwali nauczyciele języków obcych: pani Justyna Job-Janik oraz pani Danuta Banik. Na koniec Pani Dyrektor w sposób uroczysty podsumowała  imprezę, a uczniowie, którzy brali udział w jej przygotowaniu zostali poczęstowani czekoladowymi cukierkami.