„PRZERWA NA CZYTANIE”

III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie" W środę 26 października w naszej szkole odbyła się III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". W dniu tym wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami, a także pracownicy szkoły, poświęcili przynajmniej 10 minut na czytanie swojej ulubionej książki. Do akcji włączyli się nawet nasi przedszkolacy, zarówno grupa maluszków, jak i starszaki. Repertuar literacki był bardzo urozmaicony, w zależności od wieku i upodobań naszych czytelników. Każda klasa miała również swój pomysł na czytanie – niektórzy preferowali wspólne głośne czytanie, inni tworzyli „strefy czytelnicze”, czy też zaszywali się z książeczką w odległym kąciku. Nie zabrakło również pomysłów na ciekawe stroje i rekwizyty, które towarzyszyły czytelnikom. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawny przebieg akcji i oczywiście czekamy na kolejne edycje.

Jolanta Barglik