ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji, w dniu 7 października przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekały „ziemniaczane” zagadki, filmik edukacyjny „Częstujcie się - Ziemniak”, z którego dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo, jakie potrawy można z niego przygotować oraz jak nazywany jest w różnych regionach naszego kraju. Na koniec odbyła się degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny, pachnący pieczonym ziemniakiem dzień, na pewno będziemy długo pamiętać. Za rok z pewnością to powtórzymy! Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w zorganizowaniu naszego małego święta.