„PRZERWANY MARSZ …”

Informujemy, że nasza Szkoła przystąpiła do zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP AKCJI POD NAZWĄ „PRZERWANY MARSZ …”, która ma polegać na symbolicznym dokończeniu 2 WRZEŚNIA 2019 ROKU przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Naprawie zapraszają
2 września 2019 r., w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, na inaugurację roku szkolnego 2019/2020 uczniów wraz ze swoimi babciami i dziadkami z pokolenia Dzieci Wojny oraz wszystkie mieszkające w naszym regionie osoby, które w czasie wybuchu II wojny światowej były w wieku szkolnymi i nie mogły uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego 1 września 1939 roku.
Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni. Nie pozwólmy im odejść - Polskim Dzieciom Wojny - bez należytego oddania hołdu i czci oraz stosownego podziękowania za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Przekroczenie progów szkół przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień
i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.