Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się tradycyjnie akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Na początku uroczystości M. Pawlik i A. Masłowski, prowadzący uroczystość uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, powitali Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Szanownych Gości – Nauczycieli Emerytów.

Następnie, ekskluzywny pokaz mody nauczycielskiej wprowadził nas w atmosferę Święta Edukacji. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć idealnie dopasowane stroje do nauczanego przedmiotu matematyki, przyrody, historii, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz bibliotekarza za cenę kilkudziesięciu uśmiechów pedagogów. Potem prowadząca Martyna Pawlik zaprosiła wszystkich do obejrzenia kilku scenek z życia szkolnego. Mieliśmy okazję także posłuchać uczestników regionalnego konkursu recytatorskiego im. K. Kracik: Piotra Wilczaka z kl. VIII i Karola Mirka z kl. VIb, którzy zdobyli I i III miejsce w zmaganiach gwarowych. Następnie na scenie pojawili się uczniowie z klasy VI a, VI b i VII, aby podziękować nauczycielom za trud włożony w wychowanie przyszłych pokoleń. Program przygotowali uczniowie z klasy VIab i VII pod opieką P. A. Jopek oraz P. Renaty Bednarz. Tę uroczystość uświetnił swym występem chór szkolny, pod batutą P. E. Dyrdy, który przygotował tematycznie związane ze Świętem piosenki, a także melodyjne solówki
w wykonaniu uczennic z klasy VIII. Dopełnieniem całości była dekoracja specjalnie przygotowana na tę okazję przez P. K. Wójtowicz, a także okolicznościowe kartki i upominki autorstwa P. Lucyny Kołodziejczyk i P. U. Harwat. Na zakończenie akademii podziękowano pedagogom za trud nauki i wychowania, ale nie zapomniano też o wszystkich pracownikach i administracji. Przewodniczący szkoły, na ręce Pani Dyrektor, złożył Nauczycielom i Gościom najserdeczniejsze życzenia zakończone góralskim „STO LAT” w wykonaniu zespołu góralskiego. Do życzeń dołączyli także przedstawiciele Rady Rodziców, którzy ufundowali kwiaty dla każdego pedagoga oraz zadbali o słodki poczęstunek. Pani Dyrektor, w imieniu Grona Pedagogicznego i wszystkich gości, serdecznie wszystkim podziękowała za pamięć i życzenia.