ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W dniu 18 października 2023r. na sali gimnastycznej dziewiętnaścioro odświętnie ubranych i bardzo przejętych pierwszoklasistów, dostąpiło zaszczytu przyjęcia do braci uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Naprawie.

Zanim jednak nastąpił ten ważny moment, uczniowie w obecności P. Dyrektor Barbary Grucy, wychowawczyni, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas młodszych oraz swoich najbliższych, rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz odpowiadali na zagadki przygotowane przez klasę 6. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie przyrzekali być dobrymi Polakami, zawsze godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem ramion pierwszaków, dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy, a koledzy i koleżanki z klasy 6 drobne upominki. Oczywiście nie zabrakło też wielu pamiątkowych zdjęć, wykonywanych na tle pięknej dekoracji.

Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.