Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

W tym wyjątkowym dniu zachęcaliśmy uczniów do nauki języków obcych oraz podkreślaliśmy ich  znaczenie we współczesnym świecie.

Tym razem  postawiliśmy na kreatywność naszych uczniów. W przygotowaniach wzięły udział klasy IV – VIII pod czujnym okiem wychowawców oraz nauczycieli języków obcych. We wrześniu każda klasa wylosowała jeden kraj europejski i miała za zadanie przedstawić klimat danego kraju w wybrany przez siebie sposób.

10 października zaprosiliśmy całą społeczność szkolną na podróż po Europie. Akademię zorganizowaną z tej okazji rozpoczęli uczniowie klasy VII przedstawiając zabawny skecz  w języku angielskim zachęcający do nauki języków obcych.  Następnie odwiedziliśmy romantyczną Francję i podziwialiśmy tradycyjny strój z tego kraju. Mieliśmy możliwość obejrzenia mitu greckiego o Narcyzie, posłuchania włoskich piosenek oraz nauczenia się krótkiej wyliczanki w języku niemieckim.

Każda klasa przygotowała gazetkę z ciekawostkami  dotyczącymi danego kraju. Plakaty stanowiły interesujące tło akademii. Dzieci uczestniczące w akademii mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich, a także wziąć udział w degustacji potraw kuchni włoskiej i greckiej oraz konkursie ze znajomości słówek w języku niemieckim.  Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i tańczyli.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe, a przy okazji dobrze się bawić.Koordynatorami całej imprezy byli nauczyciele języków obcych – p. Justyna Job Janik i p. Danuta Banik.