SZKOLNE SPOTKANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc  to  piękne i urokliwe święta, wyjątkowy czas, łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi.

Aby przypomnieć wielowiekową tradycję i obyczaje wypracowane przez pokolenia Polaków klasa 6 i 7 pod kierunkiem p. Anety Jopek oraz  p. Renaty Bednarz przygotowały montaż słowno – muzyczny dotyczący zwyczajów związanych z polską Wielkanocą. O muzyczną oprawę występu zadbała p. Ewa Dyrda.

Pierwsza część przedstawienia miała charakter refleksyjny i nawiązywała do męki oraz śmierci Chrystusa, w drugiej zaś na szkolnej scenie zrobiło się radośnie i kolorowo jak na Wielkanoc przystało.

W naszych szkolnych murach zapanowała prawdziwa atmosfera Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.