Wycieczka klas I-II do Wieliczki i Krakowa

W piątek 26 listopada 2021r. uczniowie klasy  I oraz II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wycieczce do Wieliczki i Krakowa w ramach programu „ Poznaj Polskę”.

Celem wyjazdu stały się miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, gdyż stanowią prawdziwe dziedzictwo naszego kraju.

Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia Kopalni Soli „ Wieliczka”. Uczniowie wędrując solnymi korytarzami, poznawali niezwykłą historię tego urokliwego miejsca, które jest jedną z największych wizytówek Polski w świecie. Największe wrażenie wywarła na małych turystach Kaplica św. Kingi, w której podziwiali solne dzieła sztuki.  Po zwiedzeniu kopalni uczniowie mieli okazję zakupić sobie pamiątki oraz zjeść pyszny obiad.

Następnie wyruszyli do Krakowa. Królewskie miasto powitało ich deszczowa pogodą. Mimo tego, uczniowie dzielnie maszerowali uliczkami Starego Miasta, zatrzymując się przy najciekawszych obiektach, których historię mogli poznać, dzięki ciekawym opowieściom przewodnika. Zaś w Podziemiach Rynku Głównego odkrywali tajemnice legend krakowskich.

Pełni wrażeń wrócili późnym wieczorem do domu. Był to naprawdę wspaniały wyjazd, który na długo pozostanie w ich pamięci.