POWITANIE JESIENI

W czwartek (22 września) dzieci z przedszkola bardzo uroczyście witały zbliżającą się Panią Jesień. Na początku uczennice z kasy IV (należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki Szkolnej) przeczytały młodszym kolegom i koleżankom kilka wierszy związanych z tematyką jesienną. Następnie pani z biblioteki przeprowadziła krótką pogadankę na temat wspólnego czytania z rodzicami. Koleją część stanowił pokaz mody, podczas którego „królowe i królowi jesieni” prezentowali przepiękne stroje przygotowane podczas zajęć grupowych z panią Anią Marszałek i panią Madzią Pietrusa. Po pokazie mody odbył się Turniej wiedzy o jesieni, w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i umiejętnością uważnego słuchania. Kolejnym etapem były zadania do wykonania (np. przeskakiwanie przez kałuże, naśladowanie jesiennego wiatru czy udawanie śpiącego jeżyka). Karteczki z zadaniami znajdowały się w balonikach, które dzieci losowo wybierały i przebijały. Zajęcia były bardzo udane. Dostarczyły naszym podopiecznym ogromu radości i wrażeń. Dzieci chętnie angażowały się w przygotowywanie pięknych rekwizytów i kostiumów. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, która dzieliła z nami radość płynącą ze wspólnie spędzonego czasu.