Wigilia szkolna

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Jest taki dzień, w którym gasną wszystkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Słowa tej popularnej piosenki kierują nasze myśli niezmiennie w stronę Wigilii. To ona rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia, pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wigilia - przystrojony biało stół, płoną świece, lśni najjaśniejsza z gwiazd, wokół roztacza się blask choinki. I najważniejszy moment - łamanie się opłatkiem, składanie wzajemnych życzeń. To wtedy kruszeją nasze serca i w niejednym oku zalśni łza wzruszenia.
Boże Narodzenie - czas święty, a więc Bogu przeznaczony. Koloryt i atmosfera świąt pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary swego istnienia w czasie, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność. O tym właśnie były tegoroczne jasełka, które wraz z uczniami klasy 4 i 5 przygotowały: pani Renata Bednarz i pani Aneta Jopek. Tym razem przedstawienie miało nieco współczesny charakter, dlatego też chór szkolny pod batutą pani Ewy Dyrdy zaśpiewał przepiękne pastorałki, a w finałowej scenie wszyscy występujący wykonali piosenkę roratnią pt. „ Cuda dzieją się”. Na koniec wigilijnego spotkania Pani Dyrektor podziękowała aktorom oraz chórzystom za trud i pracę włożoną w przygotowanie tegorocznych jasełek,  złożyła też wszystkim świąteczne życzenia.