Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

W dniu 24 października 2023  obchodziliśmy  w naszej szkole   Europejski Dzień Języków Obcych.  Po raz kolejny uroczystość ta odbyła się w atmosferze wesołej zabawy oraz dużego zainteresowania ze strony uczniów.  Klasy IV, V, VI, VII i VIII  miały do wykonania  następujące zadania: prezentacja flagi danego kraju europejskiego, liczenie do 10 w języku obcym, przygotowanie plakatu pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” oraz wykonanie tzw. zadania specjalnego, czyli np. przedstawienie krótkiej scenki lub zaśpiewanie piosenki w danym języku.  Na lekcji czwartej cała społeczność szkolna,  klasa „0” i wszyscy nauczyciele obejrzeli programy przygotowane przez poszczególne klasy, a także wystawę plakatów. Uroczystość prowadziły uczennice, które ubrane były w oryginalne, bawarskie stroje. Prezentacje  w językach obcych poprzedziło wykonanie przez uczniów klasy I, II i III piosenki pt. „Europo witaj nam”. Następnie uczniowie klas starszych w barwnych strojach przedstawili swoje  różnorodne umiejętności w języku francuskim, włoskim, angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Było bardzo wesoło, ciekawie i kolorowo,  wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa.

Nad przebiegiem całej uroczystości  czuwali nauczyciele języków obcych: pani Justyna Job-Janik oraz pani Danuta Banik. Na koniec Pani Dyrektor w sposób uroczysty podsumowała  imprezę, a wszyscy uczniowie zostali poczęstowani  cukierkami.