SPRAWOZDANIE Z KAMPANII NO PROMIL – NO PROBLEM

W tym roku akcję „NO PROMIL – NO PROBLEM” nasza Szkoła rozpoczęła
od poinformowania uczniów, na czym polega idea tej kampanii społecznej oraz od pogadanki na temat: „Stop pijanym kierowcom!”. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przygotowali gazetkę profilaktyczną na korytarzu szkolnym oraz hasła promujące kampanię.

Dnia 24.01.2020 r., podczas spotkania z rodzicami na podsumowaniu pierwszego półrocza, uczniowie klasy VIII pod kierownictwem pani K. Wójtowicz i pani pedagog
E. Dyrdy rozdawali rodzicom (kierowcom) ulotki, „Listy dzieci do kierowców” oraz instrukcje informujące o tym, jak przeliczyć ilość spożytego alkoholu na promile. Ponadto, młodzież przestrzegała dorosłych przed wsiadaniem za kółko pod wpływem alkoholu. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zmotoryzowanych.
Druga część kampanii będzie przeprowadzona w dniu 1 czerwca 2020 r.
w ramach obchodów Dnia Dziecka, podczas happeningu uczniów (przemarsz uczniów
od szkoły do boiska sportowego „Napravia”).

PRELEKCJA PROFILAKTYCZNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

W dniu 23 stycznia 2020 r. odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące I okres roku szkolnego 2019/2020.  W trakcie tego spotkania funkcjonariusze Komendy Policji w Jordanowie: sierż. sztab.  K. Kudzia i asp. sztab. B. Kostka wygłosili prelekcję o charakterze profilaktycznym na temat zagrożeń związanych z zażywaniem przez młodzież narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy). Policjanci wskazywali, na jakie zachowania młodzieży należy zwrócić uwagę i starali się wyostrzyć czujność pedagogów oraz rodziców informując, że atrapa baterii lub pomadki do ust może być schowkiem na dopalacze, a przedmiot wyglądający jak zabawka - młynkiem do marihuany. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie symptomy mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków przez dzieci oraz co należy zrobić w takiej sytuacji. Dodatkowo zebrani poznali konsekwencje prawne związane z posiadaniem narkotyków oraz ich produkcją i handlem.

Na spotkaniu przypomniano wszystkim dorosłym o ich ogromnej roli w procesie wychowywania dzieci we współczesnym, pełnym niebezpieczeństw świecie.