Ślubowanie I klasy

22 października – Ślubowanie Pierwszaków

Ślubowanie na ucznia to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty, dlatego uczniowie pod opieką wychowawcy - p. Zofii Musielak przygotowywali się do tej uroczystości już od początku roku szkolnego. Wytrwale uczyli się wierszy, piosenek oraz dzielnie ćwiczyli podczas prób.         Aż w końcu nadszedł ten najważniejszy moment dla pierwszoklasistów –                      22 października na hali o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, nastąpiło złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor odczytała treść przyrzeczenia, którą wszyscy uczniowie zgodnie powtarzali, trzymając dwa podniesione paluszki w górę. Pierwszacy obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia. ,, Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką - ramion swoich uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki od rodziców i uczniów VI klasy.

Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem  na długie, długie lata szkolne.