Projekt edukacyjny „Na tropie zdrowego odżywiania”

Od początku roku szkolnego Grupa Tygryski bierze udział w projekcie edukacyjnym "Na tropie zdrowego odżywiania". Celem projektu jest – Polisensoryczne poznanie wybranych warzyw i owoców – Kształtowanie nawyków prozdrowotnych dzieci w zakresie jedzenia warzyw i owoców oraz picia odpowiedniej ilości wody – Wspieranie całościowego rozwoju dziecka: poznawczego, fizycznego i społeczno-emocjonalnego -Wykorzystanie nowych technologii w pracy z dziećmi. Dzieci biorą udział w różnorodnych aktywnościach między innymi: – zadania matematyczne (przeliczanie, dodawanie, rytmy, kodowanie, liczebniki porządkowe, zbiory itd.) – opowiadania tematyczne –aktywności praktyczne, zabawy polisensoryczne, ćwiczenia motoryki małej – aktywności plastyczne, z wykorzystaniem różnych technik (nawet z odpadków z warzyw 🙂) – gry i zabawy rozwijające percepcję wzrokowa i słuchową.