„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z  klas szóstych zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. kiedy pierwszoklasiści wykazali się już swoimi umiejętnościami i spełnili "wszystkie warunki" nakazane przez Dobrą Wróżkę, mogliśmy przystąpić do oficjalnej części uroczystości. Najpierw odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, a następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły:

„W obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować kiedy urosnę,

Będę starał się być dobrym kolegą,

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ”.

Dyrektor Szkoły, pani Barbara Gruca dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia symbolicznym ołówkiem,  wypowiadając przy tym słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców, która serdecznie podziękowała za pasowanie dzieci oraz wyraziła nadzieję na owocną współpracę szkoły z rodzicami.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Małgorzata Figura wręczyła uczniom dyplomy oraz książeczki. Ponadto dzieci otrzymały od uczniów klas szóstych książki pt. "Polska. Nasz kraj".

Po oficjalnej części uczniowie z rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.