Konkurs kaligraficzny

“ Piórem i Pazurem” - etap szkolny

W dniu 24.11.2020r. odbył się szkolny etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie i Warszawski Dom Kaligrafii. Celem konkursu jest uhonorowanie pamięci wybitnego polskiego kaligrafa i przyjaciela projektu Piórem i Pazurem Janusza Korzeniewskiego.

Naszą szkołę w kaligraficznych zmaganiach reprezentowało 8 uczennic z klas 4 – 8.Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu zadanego tekstu oraz  ozdobieniu tekstu iluminacjami, inicjałem lub bordiurą.

W etapie szkolnym wykorzystano słowa Jana Pawła II: Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest  twoje.

Szkolne Jury oceniało prace wg kryteriów:

• staranność i oryginalność elementów graficznych (5pkt),
  • płynność pisma i estetyka połączeń literowych (5pkt),
  • kompozycja pracy (5pkt),
  • poprawność ortograficzna i interpunkcyjna (5pkt),
  • oryginalność ujęcia tematu (5pkt).

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano prace, które zdobyły 80% punktów.

W kategorii kl. 4-6 szkołę reprezentować będą: Karolina Wilczak, Oliwia Marszałek, Martyna Górka, Martyna Bednarz, Julia Wołodźko.

W kategorii kl. 7 – 8 wystąpią: Emilia Jopek i Emilia Świętek.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wyniku! Cieszymy się niezmiernie, że mimo trudnego czasu nauki zdalnej, są uczniowie, którzy wciąż podejmują wyzwania i rozwijają swoje pasje. Trzymamy mocno za Was kciuki.