38.rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W związku z przypadającą dzisiaj 38. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uczniowie naszej szkoły odsłuchali audycji przypominającej o tych ważnych w historii naszej ojczyzny wydarzeniach. Zachęcamy, aby osoby, które pamiętają wprowadzenie stanu wojennego  poświęciły czas na opowiadanie swoim dzieciom czy wnukom o tych wydarzeniach. Dbajmy, aby młode pokolenie nie zapomniało o bohaterach stanu wojennego. Ponadto serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji społeczno-edukacyjnej "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności". Celem przedsięwzięcia jest uczczenie ofiar i upamiętnienie tragicznych wydarzeń, które rozpoczęły się dokładnie 38 lat temu. Dzisiaj, 13 grudnia o godz. 19.30 w domach, urzędach i miejscach użyteczności publicznej zapłoną pamiątkowe świece. Symbolizują one pamięć o wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku stanu wojennego. Pamiętajmy, aby w oknach naszych domów również nie zabrakło płonących świec.