Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych. Przedszkolaki przyłączyły się również do tej inicjatywy. Dziewczyny z starszych klas wyrecytowały wiersz pt"„Sznurek Jurka” - wiersz I. Sikirycki, po czym dzieci odpowiadały na bardzo ważne ekologiczne pytania. Następnie została im zaprezentowana odzież z recyklingu. Pięknie wykonany szal z nakrętek , sukienka z foli ozdobiona kwiatami oraz spódnica z papieru. Po licznych konkursach i zabawach, dzieci poszły "sprzątać świat". Na koniec wykonały plakat, który utrwalał trzy bardzo ważne postawy ekologicznej : -oszczędzamy wodę, segregujemy odpady, dbamy o rośliny.