BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM- MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Urzędu Gminy w Jordanowie”

W dniu 6 czerwca 2023 roku w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Naprawie zostało otwarte mobilne miasteczko ruchu drogowego. Projekt został zrealizowany dzięki staraniom Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Barbary Grucy, Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego Pani Danucie Kawa oraz Fundacji „z miłości do świata i ludzi” Pani Urszuli Harwat.

Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Jordanów Pan Artur Kudzia, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Barbara Gruca,  Przedstawiciele Policji w Jordanowie, Aspirant Sztabowy Pan Tadeusz Gacek- Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej, Radna Gminy Jordanów Pani Barbara Płanica oraz Radny Gminy Jordanów Pan Adam Matejko.

Składamy serdeczne podziękowania za wykonanie pięknych zaproszeń Pani Marcie Kowalczyk.

Mobilne miasteczko ruchu drogowego to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. W skład zestawu wchodzą takie elementy miasteczka ruchu drogowego jak: mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz maty antypoślizgowe (drogi, ścieżki rowerowe, ronda). Wszystkie produkty zgodne są z ogólnymi dyrektywami odnośnie bezpieczeństwa. Ważne by nadmienić, że na mobilnym miasteczku drogowym przeprowadza się praktyczną naukę chodzenia po drogach oraz jazdy na rowerze, a także organizuje się na nim praktyczną część egzaminu na kartę rowerową oraz konkursy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.