II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Nasza szkoła tradycyjnie również  w tym roku przystąpiła do  II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Głównym celem podejmowanych działań jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku do akcji, oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły, przyłączyliśmy również dzieci z przedszkola, które bardzo chętnie słuchały przygód Reksia czytanych przez starsze koleżanki. Do sprawnego przeprowadzenia akcji zaangażowani zostali wszyscy wychowawcy, którzy chętnie czytali swoim podopiecznym, dając wspaniały przykład. Niektóre klasy zorganizowały sobie zaciszne "kąciki czytelnicze", w których chętnie spędzały czas z książką. W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział 185 osób. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".