I miejsce Karola Mirka w XVIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków”

4 listopada 2021 r. w nowej siedzibie Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie uczestnicy XVIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków” organizowanego  przez Bibliotekę Suską oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Głównym celem konkursu jest odkrywanie piękna poezji i prozy autorów z naszego regionu oraz pielęgnowanie podbabiogórskiego dorobku kulturowego wśród młodzieży.
W przesłuchaniach wzięło udział łącznie 24 uczniów z terenu powiatu suskiego. Recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz szkoły średnie.

Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy VIII b - Karol Mirek, który w swojej kategorii zdobył I miejsce oraz otrzymał dodatkową nagrodę specjalną za strój regionalny, w którym występował.

Gratulujemy kolejnego sukcesu.