Druga edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Edukujesz-Ratujesz”

„Edukujesz-Ratujesz” to ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna realizowana o od grudnia 2021 roku. Wiedząc, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa, w tym roku szkolnym nasza placówka również włączyła się do wspierania procesu przyswajania wiedzy z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także wspomagania działań profilaktycznych. W ramach akcji na terenie szkoły zorganizowano: prelekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Centrum Rozwoju Lokalnego, spotkania z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej, kursy pierwszej pomocy, konkursy edukacyjne.

Celem akcji było:

• Promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Wsparcie procesu edukacji w takich obszarach jak bezpieczeństwo czy pierwsza pomoc.
  • Kreowanie i utrwalanie pożądanych wzorców zachowań w sytuacjach kryzysowych.
  • Wsparcie działań profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych przez takie instytucje jak: Policja, Straż Pożarna.