DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W czwartek (29 września) tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.

Dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły bibliotekę szkolną, aby posłuchać baśni, bajek i wierszyków czytanych przez panią bibliotekarkę. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki i quizy związane z poznanymi utworami. Na zajęcia czytelnicze do biblioteki szkolnej przybyli także uczniowie klas I-III. Po wspólnym czytaniu, wzięliśmy udział w zabawie „Z jakiej książki pochodzi ten przedmiot?”. Oczywiści uczniowie bezbłędnie rozpoznali wszystkie magiczne rekwizyty i chętnie opowiadali swoim rówieśnikom o wspaniałych książkach, które ostatnio przeczytali. Z kolei uczniowie klas IV - VIIII świętowali wraz ze swymi wychowawcami, którzy podczas lekcji wychowawczych czytali im fragmenty wybranych utworów i przypominali o korzyściach płynących z czytania.

Jolanta Barglik