ŚWIĘTO KSIĄŻKI

W piątek (22 kwietnia) i w poniedziałek (25 kwietnia) nasza szkoła hucznie obchodziła Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tak ważnym świętem, przygotowaliśmy piękną gazetkę, która wyjaśnia jego  genezę oraz przybliża tradycje i zwyczaje panujące w Katalonii (gdzie narodziła się inicjatywa powołania Święta Książki i Praw Autorskich).  Uczniowie klasy I w ramach zajęć świetlicowych pod opieką p. Jolanty Barglik wspólnie czytali i omawiali wiersz Jana Brzechwy pt. „Żaba”. Następnie wykonywali książkę – Żabę, umieszczając na każdej stronie fragment tekstu i ozdabiając ją według własnego pomysłu. W poniedziałek bibliotekarz szkolny przeprowadził akcję pt. „Przyłapani na czytaniu”. Polegała ona na poszukiwaniu czytelników ( czytających podczas przerw, przed i po lekcjach oraz tych, którzy mieli w plecaku książkę) i nagradzaniu ich słodkimi drobiazgami.  Ponadto zorganizowano „Szkolne wyzwanie czytelnicze” . Uczniowie mają  za zadanie zachęcić kolegę lub koleżankę do przeczytania książki, która ich zachwyciła. Następnie należy zapisać na kartce tytuł i autora polecanej książki, własne imię i nazwisko i przynieść kartkę do biblioteki szkolnej (do wtorku do godz. 13.00). Spośród wszystkich uczestników wylosowanych zostanie trzech zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.