21 marca to nie tylko 1 dzień wiosny, ale także szczególnie nam bliski „ Światowy Dzień Downa”.

21 marca to nie tylko 1 dzień wiosny, ale także szczególnie nam bliski

„ Światowy Dzień Downa”.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu -stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.

Nie wszystkie dzieci mogą komunikować się za pomocą mowy, ale wszystkie dzieci bardzo tego chcą. Na szczęście istnieją metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC), które w inny sposób pozwalają wyrazić myśli, porozmawiać z kimś,uczestniczyć w zabawie. Dzieci używają gestów, obrazków lub liter, które zastąpią im słowa.

Zachęcamy do udziału w akcji .

Razem stwórzmy najdłuższy sznur ”Wyjątkowych skarpetek".

Dzieci mogą tez ozdabiać skarpetki w domu  pod nadzorem osób dorosłych i przynosić do przedszkola.

Życzymy dobrej zabawy!

Dzieci z przedszkola w Naprawie przyłączyły się do akcji ‘Pokoloruj wyjątkowo skarpetki”.

Zachęcamy do oglądania prac naszych dzieci , oraz dzieci z innych przedszkoli , które włączyły się w tą akcję.

# OREW Juszczyn Wyjątkowa Skarpetka.