Zajęcia rytmiczno – taneczne

zajęcia rytmiczno – taneczne

Od lutego 2021 roku w  Przedszkolu przy Zespole – Szkolno Przedszkolnym w  Naprawie prowadzone są bezpłatne zajęcia rytmiczno – taneczne dla dzieci z grupy „Misie” ( uczestniczy 22 dzieci)  i „Biedroneczki”( uczestniczy 17 dzieci). W  każdy wtorek przedszkolaki uczą się tańczyć pod kierunkiem instruktora ze Szkoły Tańca „Prestige” z  Krakowa .

Zajęcia rytmiczno – taneczne to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstronny rozwój. Gwarantują one również dzieciom dobrą zabawę. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie piosenek oraz taniec następuje wspomaganie rozwoju dziecka w bardzo wielu obszarach.

Zajęcia rytmiczne uczą dzieci pokonywania trudności, wyzwalając w nich pewność i wiarę w siebie . Kształtują charakter oraz wrażliwość. Budzą zamiłowanie do śpiewu, muzyki i tańca, ale również wyrabiają dyscyplinę, poczucie piękna i harmonii.

Kontakt z muzyką we wczesnym dzieciństwie daje szansę na stymulowanie zdolności muzycznych w  tak zwanym okresie krytycznym dla ich rozwoju, w którym stabilizuje się min. słuch wysokościowy czy poczucie pulsu i rytmu.

Muzyka nie jest dziedziną zarezerwowaną dla wybrańców i geniuszy. Jest naprawdę dla każdego! A w jej krainę najlepiej wchodzić tak wcześnie jak to tylko jest możliwe. Korzyści z tego wypływające są ogromne!

video 1614706051 - YouTube

video 1614706001 - YouTube