02.06.2026r. klasa pierwsza odwiedziła Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące zazwyczaj z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokazy karmienia pingwinów-dzieci z zachwytem patrzyły, jak opiekunowie troszczą się o swoich podopiecznych. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu a bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. To jednak nie był koniec wrażeń, bo potem wspólnie poszliśmy na plac zabaw, a rodzice zafundowali smaczne lody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami. To jednak nie był koniec wrażeń, bo czekał na nich jeszcze wspólny posiłek. Dzieci wróciły pełne wrażeń, nowych wiadomości i z uśmiechami na twarzy.



























